آیا پرورش زالو پر سود است
آیا پرورش زالو پر سود است

آیا پرورش زالو پر سود است

زالو در ایران 

زالو همیشه جزی از طبیعت ایران بوده و موارد زیادی در کتب پزشکی سنتی به ان  اشاره شده و موارد زیادی برای درمان بیماری های مختلف استفاده شده با توجه به این که برکه ها آبگیرها و چشمه ها و... که از زادگاه های طبیعی زندگی زالو میباشد اما در سالهای اخیر به دلیل آلودگی های ناشی از مصرف بی رویه افت کشها و سم های کشاورزی  تعداد زالو ها کم شده و کاهش چشمگیری داشته است. و با توجه به مکانیزه شدن کشاورزی و همین طور استفاده از ماشین آلات کشاورزی و شخم زمین ها زالوهای طبیعی از بین رفته اند و با توجه به رشد روز افزون استفاده زالو در پزشکی و اثار مثبت آن امر تولید زالو به ضرورتی پر سود تبدیل شده.
 
براساس آمار، پرورش زالو در كشور برای اولین بار در شهرستان جویبار  در فضای سر پوشیده به مساحت 500 مترمربع در داخل استخر‌های فایبر گلاس انجام شد. 
در حال حاضر نیز تكثیر و پرورش زالو با موفقیت انجام پذیرفته، به‌طوری‌كه در حال حاضر بیش از   قطعه زالوی پرورشی برای عرضه به بازار مصرف وجود دارد و این در حالی است که پرورش زالو توجیه اقتصادی خوبی دارد و در حال حاضر هر قطعه زالو در ایران 500 تا1500 تومان به فروش می‌رسد و این در حالی است كه قیمت این آبزی در اروپا 8 تا 12 دلار است. تفاوت قیمتی که صادرات زالو را برای کارآفرینانی که مزارع مصنوعی پرورش زالو تأسیس کرده‌اند بسیار پر سود می‌کند. 
به این ترتیب است که با توسعه پرورش زالو از یک سو فرصت‌های شغلی جدید برای جوانان بیكار ایجاد می‌شود و از سوی دیگر افزایش درآمد اقتصادی روستاییان رقم خواهد خورد و سود خوبی هم نصیب سرمایه‌گذاران می‌شود. 
در حال حاضر، تکثیر و پرورش زالو در برخی از استان‌های ایران مانند مازندران، آذربایجان شرقی و خراسان با موفقیت انجام می‌شود، به طوری که در حال حاضر زالوی پرورشی برای عرضه به بازار مصرف وجود دارد. 
 
ضریب رشد زالوها بین بیست  20 تا هشتاد 80  برابر است , مثلا اکر اقدام به پرورش 2000 زالو داشته باشیم 
خواهیم داشت :
ما در طرح های اقتصادی همیشه بدترین حالت تولید و بدبینانه ترین حالت را در نظر میگیریم
2000 زالو بعد از شروع تلوید پس از 6 ماه با ضریب رشد حداقل 10 برابر به 20000 زالو میرسد 
در 6 ماه دوم هم  2000+20000=22000 زالو خواهیم داشت که با احتساب همان ضریب تکثیر 10 برابری تبدیل به 2000220000  زالو میشود.
و با فروش هر عدد زالو زیر قیمت داخلی و خارجی یعنی 500 تومان به قیمت زیر میرسیم
222,000 X 500 = 111,000,000
 
البته باید به این توجه کرد که قیمت زالو در ایران از 500 تومان حداقل و در غیر فصل صید تا 1700 تومان هم خواهید رسید
 
 
با توجه به حمایت از تولید ایرانی و تولید سرمایه غیر نفتی پرورش زالو میتواند یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری باشد.
در هر حال می‌توان گفت با توجه به برنامه پنجم توسعه که ‌گذار از اقتصاد نفتی به اقتصاد غیر وابسته به نفت را پیش‌بینی کرده و با توجه به توصیه‌هایی که به گسستن زنجیرهای اقتصاد کشور از نفت می‌شود، تجارت‌هایی چون پرورش زالو که در امر صادرات و توسعه درآمدهای ارزی نیز بسیار مؤثرند، می‌تواند تأثیر‌گذار باشد. 
به این ترتیب است که با استفاده از گنجینه طب سنتی کشور که در فهرست میراث‌فرهنگی جهان قرار دارد می‌توان این ظرفیت بکر و کمتر شناخته شده را به آسانی به کار گرفت و از آن، هم در راه شناساندن ایران و فرهنگ طبی‌اش به جهان بهره برد و هم در سود سرشار اقتصادی که نصیب مردم کشور می‌شود، شریک شد و از سوی دیگر معضل بیکاری جوانان را کمی مدیریت کرد، چراکه به‌طور حتم ایجاد بنگاه‌های تولیدی اینچنینی می‌تواند نقش مهمی در اشتغال‌زایی نسل جوان داشته باشد.
 
روسیه آلمان و انگلستان و در اسیا کشورهای مالزی و..  از ره آورد صادرات زالو درآمد ارزی هنگفتی برای اقتصادشان فراهم کرده اند. در طب سنتی ایرانیان کاربرد زالو بسیار وسیع بوده و در بیماری هایی همچون بیماری های خونی و عفونی، فشار خون، سکته قلبی، بیماری های چشمی، پوستی، واریس، بواسیر و آبسه های چرکی مورد استفاده قرار گرفته است. 
بر اساس سازمان بیو فارم انگلستان این کشور در سال ‪ ۲۰۰۴‬حدود چهار میلیارد زالو به ارزش هر یک عدد یک و نیم پوند به خارج صادر کرده است ( با ارزش و سود شش میلیارد پوند یا حدود ‪۱۰‬میلیارد دلار!). در ترکیه نیز کنار بانک خون، بانک زالو وجود دارد و اکثر کشورهای اروپایی مشتری دایم خرید زالوهای طبی از این کشور هستند.
ما میتوانیم با همت و توان ملی جوانان این سرزمین یکی از بزرگترین صادرکنندگان زالو به دنیا باشیم که همین میتواند با توجه به شرایط  ارزان و خوب تولید در ایران نسبت به کشورهای دیگر میتواند نقطه ی عطفی برای این سرمایه گذاری باشد
با توجه به بجث فراوری ها و همین طور تولیدات داروهای کم یاب و مفید از زالو ما میتوانیم در این زمینه هم از زالو استفاده بهینه را داشته باشیم و درامد و سرمایه خوبی را وارد چرخه پولی کشور کنیم.
گروه انجمن متخصصان زالوی ایران قوی ترین گروه مشاوره تولید زالو به روشهای روز دنیا  
 
09355055079
 
کلمات کلیدی:پرورش زالو,زالو,خرید زالو,سرمایه گذاری در زالو,زالوی ایرانی,پرورش زالو,زالوی طبی,خرید زالو,زالوی ایرانی,پرورش زالو,خرید زالو تهران,خرید زالو مشهد,خرید زالو اصفهان,خرید زالو,اذربایجان,خرید زالو ارومیه,خرید زالو خوی,خرید زالو خراسان,خرید زالو ایلام,خرید زالو قم,خرید زالو ساوه,خرید زالو البرز,خرید زالو شهریار,زالو قزوین,خرید زالوی اصل,خرید زالو تمیز,خرید زالو صید شده

نوشته شده در 25/12/1393 دوشنبه ساعت 02:15:12 توسط مهندس احمد یزدانی
ویرایش شده در 26/07/1394 ساعت 21:29:53 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه پرورش زالو


ناشناس در تاریخ هفتم مهر 1395 گفته است

با سلام آیا دوره آموزش برای ورود به این کار هست واینکه برای راه اندازی حداقل چقدر سرمایه لازم است سپاسگزارم

پاسخ Admin در تاریخ هفتم مهر 1395


دوستان عزیز برای اطلاع راسانی از دوره ها و اموزش و اطلاعات در این مورد به شماره 09355055079 داخل تلگرام پیام بدهیدناشناس در تاریخ سی ام اردیبهشت 1395 گفته است

با سلام وخسته نبا شی از مطالب خوبتون. میخواستم راهنمایی کنید از کجا باید شروع کنم .ایا از ابتدا تا اخر کادر فنی شما مشاوره انجام میدهد. مکانی مسقف در حدود 60 متر دارم لطفا راهنمایی کنید تا بتونم استارت کارم را بزنم.ممنون
امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
درباره انجمن متخصصان زالو

انجمن متخصصان زالو با  مدیریت مهندس  احمد یزدانی مولف کتاب پرورش زالو   و ازمشاوران برتر پرورش  زالو   به روش   نوین و مدرن روز دنیا    که تا به حال  فارم های زیادی را در ایران با مشاوره خود راه اندازی کرده اند و همین طور  مدرس  دوره های  پرورش زالو  اماده مشاوره و راهنمایی شما  عزیزان هستند.شما میتوانید از طریق سایت فیلم شبکه یک انجمن متخصصان زالو را دانلود کنید. 
ahmadyazdani@ut.ac.ir 
02632800260

فروشگاه خرید و فروش زالو
زالو درمانی
برچسب های زالو