سود صادرات زالو در روسیه چند برابر نفت در ایران
سود صادرات زالو در روسیه چند برابر نفت در ایران
 

سود صادراتی زالو در روسیه چندین برابر درآمدهای نفتی ایران است 

 

رئیس انجمن پرورش تمساح با بیان اینکه صادرات زالو و سرم خون تمساح برای درمان ایدز، می‌تواند در شرایط تحریم‌ها درآمدی معادل درآمدهای نفتی عاید کشور کند، گفت: در حال حاضر درآمد روسیه از صادرات زالو دریای خزر به اروپا چندین برابر درآمدهای نفتی کشور است که اگر زمینه‌های صادرات زالو دریای خزر و سرم خون تمساح در کشور نیز فراهم شود، درآمدی معادل صادرات نفت خواهیم داشت.

 
شیرازپور در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این مطلب افزود: با وجود اینکه تمامی صنایع از ارز رقابتی و مبادلاتی بهره می‌گیرند، اما صنعت دام که از اصلی‌ترین صنایع هر کشوری محسوب می‌شود، تنها برای واردات دام و طیور ارز دریافت می‌کند که صنعت تمساح نیز از این قاعده مستثنی نمی‌ماند.
وی تصریح کرد: اگر این صنعت با همین رویه پیش رود، با وابستگی غذایی به سایر کشورها نوعی استعمار را استقبال خواهیم کرد.
رئیس انجمن پرورش تمساح ادامه داد: اگر بر فرآورده‌های دارویی از تمساح در کشور کار شود، به‌دلیل اینکه مورد کشتار قرار نمی‌گیرد به چاه نفتی بدل خواهد شد که حتی در تراز صنعت نخست کشور قرار می‌گیرد.
شیرازپور تأکید کرد: در حال حاضر اعتباری که برای راه‌اندازی مزرعه پرورش تمساح اختصاص داده می‌شود، تنها سه میلیون تومان است که با توجه به قابلیت‌های ارزآوری این صنعت باید حمایت بیشتری از فعالان عرصه صورت گیرد.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه مجوز پرورش تمساح تنها در استان‌های جنوبی کشور داده می‌شود، بسیاری از مزارع پرورش ازجمله مزارع استان‌های تهران، اصفهان، مشهد، کرج و... به‌صورت غیرقانونی به فعالیت می‌پردازند.
شیرازپور با اشاره به پرورش تمساح در استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پرورش تمساح در سیستان با هدف تجاری نبوده و تنها برای جلوگیری از انقراض نسل صورت می‌گیرد.
رئیس انجمن پرورش تمساح در پایان خاطرنشان کرد: مژگان روستایی نخستين مزرعه پرورش كروكوديل کشور را در جزيره قشم راه‌اندازی کرده است که در این مدت نیز به دستاوردهای خوبی در این زمینه رسیده است.
پیش از این، رئیس انجمن پرورش تمساح در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایانا گفته بود: از سرم خون تمساح به‌صورت بخور برای رفع عفونت مجاری دستگاه تنفسی بیماران مبتلا به ایدز و یا به‌صورت کرم و موضعی بر روی مجاری ادراری و یا بر روی زخم‌های عفونی در درمان عفونت‌های مبتلایان می توان استفاده کرد.
شیرازپور با تأکید بر عدم اختصاص یافتن هیچ‌گونه وام و تسهیلاتی برای پرورش‌دهندگان یادآور شده بود: بارها پیشنهاد داده‌ایم که با تخصیص بودجه به این بخش، تمساح‌های پرورشی غیرقانونی را جمع‌آوری کنیم و به این ترتیب با همکاری سرم‌سازی حصارک و یا انیستیتو پاستور بر روی سرم‌های تولید شده آزمایشات لازم را انجام دهیم تا بتوانیم در درمان بیماری ایدز استفاده کنیم اما هیچ‌گونه اقدامی در این باره صورت نگرفت.
وی با ابراز تأسف از قاچاق غیرقانونی سرم خون به قبرس و سایر کشورها افزوده بود: در حال حاضر پرورش‌دهندگان غیرقانونی اقدام به تولید سرم خون می‌کنند و این سرم‌ها را که می‌تواند مرهمی ارزان قیمت بر زخم‌های بیماران در داخل کشور باشد، به صورت قاچاق به کشورهای دیگر می‌فرستند.
گفتنی است، بر اساس آمارهای منتشرشده تا فروردین‌ماه سال جاری، در مجموع 24 هزار و 290 نفر افراد مبتلا به ایدز در کشور شناسایی شده‌اند که چهارهزار و 722 نفر از این افراد فوت کرده‌اند، ‌این در حالی است که در سرم خون کروکودیل عاملی به نام کروکودیلین وجود دارد که به سهولت ویروس ایدز را در محیط آزمایشگاهی متلاشی می‌کند، اما صنعت نوظهور پرورش تمساح کشور به‌دلیل عدم انجام حمایت‌های لازم و چالش‌های بر سر راه آن در نطفه خفه شده است و در همان آغاز راه از ادامه مسیر باز مانده است./
  

نوشته شده در 28/07/1393 دوشنبه ساعت 22:34:18 توسط مهندس احمد یزدانی
ویرایش شده در 28/02/1394 دوشنبه ساعت 19:39:55 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه پرورش زالو


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
درباره انجمن متخصصان زالو

انجمن متخصصان زالو با  مدیریت مهندس  احمد یزدانی مولف کتاب پرورش زالو   و ازمشاوران برتر پرورش  زالو   به روش   نوین و مدرن روز دنیا    که تا به حال  فارم های زیادی را در ایران با مشاوره خود راه اندازی کرده اند و همین طور  مدرس  دوره های  پرورش زالو  اماده مشاوره و راهنمایی شما  عزیزان هستند.شما میتوانید از طریق سایت فیلم شبکه یک انجمن متخصصان زالو را دانلود کنید. 
ahmadyazdani@ut.ac.ir 
02632800260

فروشگاه خرید و فروش زالو
زالو درمانی
برچسب های زالو