صادرات گوشت سفید از اردبیل به روسیه سال 96 آغاز می شود
صادرات گوشت سفید از اردبیل به روسیه سال 96 آغاز می شود

صادرات گوشت سفید از اردبیل به روسیه سال 96 آغاز می شود

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: تفاهم نامه صادرات 40 تن گوشت مرغ در هفته ، بین شرکت هلدینگ روسپارس با شرکت آرتا جوجه سبلان اردبیل به امضا رسید.
به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، عدیل سروی افزود: در اولین اقدام تفاهم صادرات 40 تن گوشت سفید در هفته منعقد شد و از سال 96 این صادرات از استان به کشور روسیه آغاز می شود که این میزان تا پایان سال به 100 تن در روز قابل افزایش خواهد بود.
 
وی گفت: استان اردبیل با تولید بیش از 4.5 تن انواع محصولات کشاورزی با کیفیت می تواند بخشی از نیازهای بازار روسیه به محصولات کشاورزی را تامین کند.
 
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل تشریح کرد: با توجه به سفر هیات تجاری استان اردبیل به کشورهای روسیه و جمهوری آذربایجان، چند روز گذشته هیات بلند پایه اقتصادی جمهوری آذربایجان برای توسعه روابط اقتصادی بویژه در بخش کشاورزی وارد استان شده بود و با فعالان تجاری و بازرگانی بخش کشاورزی رایزنی شد.
 
سروی افزود: در هفته جاری نیز هیات اقتصادی متشکل از پنج هلدینگ تجاری کشور روسیه از جمله شرکت بازرگانی سی او ویور، شرکت هلدینگ آلما گیست، شرکت هلدینگ لیتلین کو و شرکت هلدینگ روسپارس برای همکاری اقتصادی در بخش کشاورزی بویژه صادرات گوشت سفید به استان اردبیل سفری داشتند.
 
وی اظهار کرد: بازار کشورهای آسیای مرکزی، قفقاز و روسیه بدلیل فاصله نزدیک به استان اردبیل ظرفیت مناسبی برای صادرات محصولات کشاورزی و غذایی برای استان فراهم کرده و برای افزایش میزان صادرات تابحال در چند مرحله اتاق بازرگانی و برخی از فعالان بخش خصوصی استان در زمینه تسهیل تجارت بین بازرگانان و رفع موانع و مشکلات صادرات، مبادله تجربیات، آشنایی و رایزنی با طرف های تجاری، شناسایی بازارهای هدف، معرفی و شناساندن توانمندی های استان، بررسی ظرفیت های بازار روسیه، بررسی وضعیت کشاورزی و نیازمندی ها در بازارهای کشور روسیه با هدف تقویت همکاری های دو جانبه اقتصادی، تجاری تفاهم نامه هایی بین دو طرف مبادله شده است.
 
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل همچنین افزود: تجارب توسعه همکاری های تجاری در زمینه محصولات کشاورزی استان با کشور روسیه از قبل وجود دارد و همواره روسیه جز پنج کشور هدف عمده صادرات استان اردبیل بوده است.
 
سروی ادامه داد: تحولات سیاست کشور روسیه در رابطه با ممنوعیت واردات برخی از محصولات کشاورزی از کشورهای آمریکا، کانادا، استرالیا و اتحادیه اروپا، فرصت بسیار مناسبی را برای بازاریابی محصولات کشاورزی در بازار این کشور و سایر کشورهای حوزه قفقاز بدست آورده است.
 
وی گفت: با توجه به حل شدن مشکلات پرداخت ها در معاملات فی مابین دو کشور و راه اندازی بارانداز بتکا در مسکو و استان اردبیل فرصت مناسبی برای توسعه روابط اقتصادی پیش آمده و در زمینه توسعه صادرات محصولات کشاورزی مورد نیاز کشور روسیه از جمله انواع میوه سبزی و صیفی تازه، گل و گیاهان زینتی، زعفران، گوشت طیور، محصولات لبنی، جوجه یک روزه ، قارچ و خشکبار تلاش می شود.
 
وی همچنین از رایزنی برای اجرای پروژه‌ های کشت فراسرزمینی، بازدید طرف های روسی از امکانات و پتانسیل های بخش کشاورزی استان بویژه تولید گوشت سفید طیور و محصولات لبنی استان از جمله مرغداری ها، کشت و صنعت و کشتارگاه مدرن طیور استان، توسعه همکاری‌ های علمی و تحقیقاتی مشترک در زمینه‌های مختلف بخش کشاورزی بین دو کشور از جمله تولید بذور هیبرید، غلات، نباتات روغنی، اصلاح نژاد دام و مواد ژنتیکی دامی، تولید و اصلاح نژاد زنبور عسل با هلدینگ های مربوطه خبر داد.

نوشته شده در 17/12/1395 سه شنبه ساعت 21:03:10 توسط samira


بازگشت به صفحه طیور


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


مشاوره خصوصی

بهشت

طراحی سازه های کشاورزی بر مبنای مکانیزم شاز که در کره ماه برای اولین بار انجام پذیرفته می تواند پرشی بسوی کشاورزی و تولید خاک مرغوب از بهشت برین باشد.

 


شرکت بساک