پرورش زالو دارای توجیه اقتصادی خوب
پرورش زالو دارای توجیه اقتصادی خوب

 

پرورش زالو از توجيه اقتصادي خوبي برخوردار مي باشد

رئيس سازمان جهادکشاورزي آذربایجان شرقی گفت: پرورش زالو از توجيه اقتصادي خوبي برخوردار مي باشد .

به گزارش ایانا  دکترمسعود محمدیان در گفتگو با خبرنگاران از عملی بودن پرورش زالو با كاربرد پزشكي ودرماني در آذربایجان شرقی خبر داده و گفت: پرورش زالو از توجيه اقتصادي خوبي برخوردار مي باشد ودر حال حاضر هر قطعه زالو دركشور سه تا سه هزارو500 ريال به فروش ميرسد كه قيمت اين آبزي دراروپا چهار تا شش دلاراست.
وی با بیان اینکه در گذشته زالو در طبيعت صيد و در پزشكي استفاده مي شد افزود: امروزه ضرورت پرورش اين نرمتن براي استفاده درماني دو چندان شده است.
رئيس سازمان جهادکشاورزي استان با بیان اینکه پرورش اين آبزي در كشور هاي آسياي جنوب شرقي گسترش چشمگيري پيدا كرده است افزود: تكثير و پرورش زالو در برخی از استانهای کشورمان با موفقيت انجام پذيرفته است بطوريكه در حال حاضر زالوی پرورشي براي عرضه به بازار مصرف وجود دارد.
وی با تاکید به اینکه با عنايت به گرايش مردم به طب سنتي و شرايط اقليمي مناسب استان براي پرورش اين گونه افزود: اميد است با توسعه پرورش زالو شاهد ايجاد فرصت هاي شغلي جديد براي جوانان بيكار و افزايش در آمد اقتصادي روستائيان در آذربایجان شرقی باشيم .
دکتر محمدیان با بیان اینکه پرورش زالو می تواند همچون پرورش تمساح در محیط های بسته و محافظت شده صورت پذیرد ادامه داد: امیدوارم سرمایه گذاران مختلف بتوانند با توجه به اقتصادی بودن و ارزآوری زالو نسبت به پرورش آن اهتمام ورزیده و تلاش نمایند و در این زمینه مدیریت شیلات و آبزیان سازمان آماده است تحقیقات کارشناسی شده را در اختیار آنان قرار دهد.

نوشته شده در 28/07/1393 دوشنبه ساعت 22:24:54 توسط مهندس احمد یزدانی
ویرایش شده در 15/10/1395 چهارشنبه ساعت 23:58:01 توسط مهندس احمد یزدانی


بازگشت به صفحه پرورش زالو


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
درباره انجمن متخصصان زالو

انجمن متخصصان زالو با  مدیریت مهندس  احمد یزدانی مولف کتاب پرورش زالو   و ازمشاوران برتر پرورش  زالو   به روش   نوین و مدرن روز دنیا    که تا به حال  فارم های زیادی را در ایران با مشاوره خود راه اندازی کرده اند و همین طور  مدرس  دوره های  پرورش زالو  اماده مشاوره و راهنمایی شما  عزیزان هستند.شما میتوانید از طریق سایت فیلم شبکه یک انجمن متخصصان زالو را دانلود کنید. 
ahmadyazdani@ut.ac.ir 
02632800260

فروشگاه خرید و فروش زالو
زالو درمانی
برچسب های زالو