کاهش میزان حق بیمه فراگیرطیورجوجه یکروزه ازمبادی تولیدآذربایجان غربی
جوجه مرغ
مسئول ستاد حوادث غیر مترقبه جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از کاهش حق بیمه طرح بیمه فراگیر طیور شامل جوجه یکروزه از مبادی تولید در سال زراعی 93-92 بر اساس ابلاغیه اصلاحیه تعرفه ها در استان خبر داد.
محمد احرامی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه اعلام اصلاحیه خدمات و تعرفه ها با کاهش حق بیمه بهره بردار و افزایش حداکثری تعهدات دولتی همراه بود، افزود: در ارقام اصلاحیه ابلاغی مبلغ حق بیمه نیمچه گوشتی پرداختی توسط بیمه گذار به ازای هر قطعه از 700 ریال به 635 ریال کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه حق بیمه سهم دولت نیز از 1240 ریال به ازای هر قطعه به 1315 ریال افزایش یافته، اظهار داشت: در مورد تخمگذار تجارتی نیز حق بیمه پرداختی توسط بیمه گذار به ازای هر قطعه از 1220 ریال به 1120 ریال کاهش و حق بیمه سهم دولت نیز از 1200 ریال به ازای هر قطعه به 1300 ریال افزایش یافت.
وی  در ادامه سخنان خود اعلام کرد: با ابلاغ این اصلاحیه در مورد نیمچه گوشتی نسبت حق بیمه بهره بردار به کل حق بیمه از 36 درصد به 32 درصد کاهش و نسبت حق بیمه دولت به کل حق بیمه از 64 درصد به 68 درصد افزایش می یابد .
احرامی ضمن توضیح سایر بندهای اصلاحیه، ادامه داد: در مورد مرغان تخمگذار تجارتی نیز نسبت حق بیمه بهره بردار به کل حق بیمه از 50 درصد به 46 درصد کاهش پیدا کرده و نسبت حق بیمه دولت به کل حق بیمه نیزاز 50 درصد به 54 درصد افزایش یافته است .
مسئول ستاد حوادث غیر مترقبه جهاد کشاورزی آذربایجان غربی محدوده پوشش بیمه ای جوجه یکروزه از مبادی تولید را شامل سالنهایی از مزارع مختلف مرغداری که طیور مورد بیمه در آن نگهداری می شود و در تملک یا در اختیار بیمه گذار است، عنوان کرد .
وی یادآور شد: جوجه های یکروزه لاین اجداد و مادر گوشتی از مدت یک روزگی تا پایان 65 هفتگی ، اجداد و مادر تخمگذار از یکروزگی تا پایان 68 هفتگی ، تخمگذار تجارتی از یکروزگی تا پایان 80 هفتگی و نیمچه گوشتی از یکروزگی تا پایان 48 روزگی تحت پوشش بیمه می باشند .
احرامی گفت: خسارتهای ناشی از سوانح طبیعی و حوادث قهری از قبیل سیل ، طوفان ، صاعقه ، زلزله و آتش سوزی غیر عمدی و امراضی از قبیل نیو کاسل، برونشیت، آنفولانزا و خسارتهای ناشی از حذف کانون آلوده بنا به تشخیص سازمان دامپزشکی کشور از جمله خطرات تحت پوشش بیمه را شامل می شود .
مسئول حوادث غیرمترقبه و ستاد بیمه کشاورزی استان ادامه داد: در اصلاحیه ابلاغی کل مبلغ حق بیمه نیمچه گوشتی و مبلغ حق بیمه جوجه تخمگذار تجارتی در مقایسه با ابلاغ خدمات و تعرفه ها ثابت مانده است.
 
منبع : itpnews.com

نوشته شده در 13/09/1392 چهارشنبه ساعت 00:28:12 توسط محمد یزدانی


بازگشت به صفحه طیور


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


مشاوره خصوصی

بهشت

طراحی سازه های کشاورزی بر مبنای مکانیزم شاز که در کره ماه برای اولین بار انجام پذیرفته می تواند پرشی بسوی کشاورزی و تولید خاک مرغوب از بهشت برین باشد.

 


شرکت بساک