گرانی در بازار میوه پس از سیل جنوب
گرانی در بازار میوه پس از سیل جنوب

گرانی در بازار میوه پس از سیل جنوب

 
بررسی‌ بازار میوه تهران نشان از آن دارد که قیمت میوه‌هایی که از جنوب ایران تامین می‌شود با افزایش ناگهانی روبرو شده و هر کیلو کدو و بادمجان بیش از پنج هزار تومان در بازار خرده فروشی عرضه می‌شود.
 
به گزارش میزان در چند روز اخیر زمینه برخی از محصولات کشاورزی همچون گوجه فرنگی، لوبیا سبز، فلفل و ... در بازار تهران به شدت کاهش یافته و دلیل این امر از سوی فروشندگان میوه و سبزی نبود محصول در میادین میوه و تره بار است.
 
بررسی‌های میدانی میزان گواه آن است که قیمت هر کیلو گوجه فرنگی به محدوده 7000 تومان افزایش یافته و در کنار آن قیمت هر کیلو فلفل دلمه‌ای 7500، لوبیا سبز 6000، کدو 7000، بادمجان 5000، شلغم 5000 و پرتقال 10 هزار تومان در مرکز شهر تهران عرضه می‌شود.
 
در این رابطه حسین مهاجران، رئیس اتحادیه میوه و سبزی به میزان گفت: گوجه و برخی از انواع میوه همچون خیار، فلفل دلمه، بادمجان و کدو از جنوب ایران به سمت تهران بارگیری می‌شود که در طی یک هفته اخیر بارندگی عاملی شده تا حجم میوه وارد شده به تهران کاهش قابل توجهی را داشته باشد.
 
وی پیش بینی کرد تا روز دوشنبه شرایط به روال عادی گذشته خوب بازگردد.
 
تا پایان روز پنجشنبه قیمت انواع میوه روال طبیعی خود را طی می‌کرد و مشکلی نبود اما از ابتدای روزجاری شرایط بازار دستخوش تغییرات اساسی شده است.

نوشته شده در 30/11/1395 شنبه ساعت 18:11:55 توسط samira


بازگشت به صفحه میوه کاری


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید
روش فعالیت در انجمن کشاورزی


فن پیج فیس بوک بساک
 

فن پیج انجمن متخصصان کشاورزی بساک

 

 


همه چیز در مورد پسته
همه چیز در مورد انجیر
پر بازدید ترین خبرهای کشاورزی