فایل گیف تستی


یک دنیا فایده برای مصرف ذرت
یک دنیا فایده برای مصرف ذرت

یک دنیا فایده برای مصرف ذرت

 
دولت بهار: از خواص و املاح معدنی ذرت چه میزان اطلاع دارید این روزهای سرد سال ذرت بوداده یا بلال طرفداران زیادی پیدا میکند و ذرت شیرین بسیار خوشمزه و دلچسب است می توانید آن را در انواع غذاها و دسرهایتان استفاده کنید
  
به گزارش دولت بهار به نقل از فرهنگ نیوز، از خواص و املاح معدنی ذرت چه میزان اطلاع دارید این روزهای سرد سال ذرت بوداده یا بلال طرفداران زیادی پیدا میکند و ذرت شیرین بسیار خوشمزه و دلچسب است می توانید آن را در انواع غذاها و دسرهایتان استفاده کنید می خواهیم در این مطلب به بررسی املاح و موادمعدنی  و فایده های تغذیه ای ذرت بپردازیم این سبزی پرخاصیت را از یاد نبرید و در وعده های روزانه و برنامه غذایی تان بگنجانید.
 
ذرت شیرین، یکی از سبزی‌هایی است که چندین نوع از مواد مغذی مثل کربوهیدرات‌ها، فیبر، ویتامین‌ها و املاح را برای بدن فراهم می‌کند. با این‌حال، ذرت شیرین فاقد بسیاری از مواد مغذی ضروری است. بنابراین، ذرت شیرین باید در حد اعتدال خورده شود و بخشی از یک رژیم غذایی متعادل باشد.
 
یکی از مزیت‌های ذرت شیرین این است که کالری کمی دارد. بنابراین، استفاده از آن می‌تواند احساس سیری مطلوبی به شما بدهد، بدون این‌که کالری اضافی داشته باشد.
 
یک فنجان از ذرت شیرین پخته‌شده حاوی 143 کالری است.میزان کربوهیدرات‌ها در هر فنجان از ذرت شیرین پخته‌شده به حدود 31.3 گرم می‌رسد.3.6 گرم از این مقدار را فیبرهای غذایی تشکیل می‌دهند.
  
 
براساس دستورالعمل‌های بسیاری از سازمان‌های معتبر، بزرگ‌سالان باید حداقل 130 گرم کربوهیدرات در طول روز دریافت کنند. علاوه بر این، میزان فیبر دریافتی برای مردان باید روزانه 38 گرم و برای زنان نیز روزانه 25 گرم باشد. اگرچه ذرت شیرین در گروه سبزی‌های غنی از پروتئین قرار نمی‌گیرد، هر فنجان از ذرت شیرین پخته‌شده حدودا 5 گرم پروتئین و 2 گرم چربی برای بدن فراهم می‌سازد.
  
 
ذرت شیرین علاوه بر کربوهیدرات‌ها و فیبر، منبع فوق‌العاده‌ای از پتاسیم، ویتامین A، فسفر و نیاسین محسوب می‌شود.
هر فنجان از ذرت شیرین حاوی 2.5 میلی‌گرم نیاسین، 115 میلی‌گرم فسفر، 392 واحد بین‌المللی ویتامین A و 325 میلی‌گرم پتاسیم است.
 

نوشته شده در 23/08/1395 ساعت 23:44:42 توسط samira


بازگشت به صفحه ذرت


امتیاز شما به این مطلب

در کادر زیر نظر خود را درج نمایید
 refresh
کد امنیتی را وارد نمایید